Stabdžiai yra svarbiausias saugumo prietaisas automobilyje. Nėra jokių, optimaliai visiems automobiliams tinkančių, ridos ribinių skaičių, kada reikia tikrinti stabdžius. Tai individualiai priklauso nuo vairavimo stiliaus ir stabdymo įpročių. Todėl, reguliariai du kartus metuose tikrindami savo stabdžius, užtikrinsite savo ir savo keleivių saugumą. Reguliari patikra taip pat taupo Jūsų pinigus, nes nebūna laiko susidaryti dideliems gedimams, kurių taisymas kainuotų gana daug.

Dažniausiai priekiniai stabdžiai susidėvi greičiau, nes jie turi atlaikyti didesnę procentinę stabdymo apkrovą. Kai galiniai stabdžiai dar puikiai veikia, galima keisti tik priekinius ir tokiu būdu sutaupyti pinigų ir laiko.

Pagrindinės stabdžių sudedamosios dalys yra diskas ir trinkelės. Nuėmus ratą, galite nesunkiai patys įvertinti savo stabdžių būklę. Stabdžių diskai turi būti su blizgiais ir vienodai atrodančiais vidaus kraštais. Taip pat blogas ženklas yra visokios dėmės ar grioveliai ant disko. Tačiau geriausiai stabdžių būklę gali įvertinti ir juos pakeisi tik kvalifikuotas darbuotojas. Stabdžių diskai visada yra keičiami poromis tam, kad Jūsų automobilio saugumas ir važiavimo savybės nesumažėtų. Stabdžių trinkeles reikia keisti, kai jų likutis yra mažesnis nei 1/8. Visus šiuos aspektus gali patikrinti mūsų profesionalūs automechanikai. Ypač, jeigu reguliariai vežate savo automobilį diagnostikai.

Galiausiai, apie stabdžių būklę galite sužinoti ir iš stabdžių vamzdelių išvaizdos. Jie turi būti elastingi. Jei pasidaro įtrūkę ar griežtų formų, laikas remontuoti Jūsų automobilio stabdžius.

Taip pat yra tam tikri požymiai, kurie gali reikšti, kad jau atėjo metas remontuoti stabdžius: trukčiojimas, per minkštas arba per sunkiai minamas stabdžių pedalas, pedalo vibracija, keistas triukšmas ir kita. Atvykite pas mus ir mūsų komanda apžiūrės, įvertins ir reikiamai suremontuos automobilio stabdžius.