Automobilio variklis yra energijos šaltinis, kuris gali turėti įrengtą salono šildymą ir oro kondicionavimo sistemą.

Šiluma yra šalutinis, variklio degimo proceso, produktas. Šiluma yra sugeriama, dėka automobilio radiatoriaus aušinimo. Aušinimas tada cirkuliuoja per šildymo šerdį, prieš grįžtant į radiatorių. Šildymo sistemą taip pat apima: orlaidės, pūtimo motoras, ventiliatorius, temperatūros ir jos pasiskirstymo kontrolė. Pastarosios dėka galima reguliuoti norimą temperatūrą ir nukreipti šilto oro srautą.

Oro kondicionavimo sistema turi orlaides, kontrolę, šilumos pūtiklį ir vėsinimo sistemą. Visa sistema susideda iš:

  1. Tai siurblys, kuris palaiko normalų oro slėgį ir cirkuliuoja aušinimą automobilio salone.
  2. Kai aušinimas teka per per kondensatorių, jis suteikia šilumą ir paverčia skystį iš dujų.
  3. Imtuvas/Džiovintuvas. Jame saugomas švarus ir sausas, cirkuliuojantis per sistemą, aušinimas.
  4. Vamzdžių anga arba išsiplėtimo vožtuvas. Tai matavimo prietaisas, kuris kontroliuoja aušinimo srautą per sistemą.
  5. Aušinimas patenka į garintuvo šerdį kaip skystis. Šiluma iš oro skystą aušinimą paverčia atgal į dujas, kurios atvėsina orą, prieš jam patenkant į automobilį.

 

Šių sistemų gedimus pastebėti yra nesunku – papraščiausiai pajusite, kad automobilyje neveikia šildymas. Tačiau sunkiau yra tokius gedimus sutvarkyti. Šie gedimai nėra pavojingi gyvybei, tačiau jie labai įtakoja komfortišką vairavimą. Žiemą vairuoti šaltame automobilyje, o vasarą prikaitintame – anokia pramoga. Atvykę pas mus, Jūs įsitikinsite, kaip greitai ir kokybiškai galima sutvarkyti automobilio šildymo ir oro kondicionavimo sistemų gedimus.