Diržai atlieka labai svarbų vaidmenį, kalbant apie gerai dirbantį variklį. Būtent jie kontroliuoja variklio paskirstymo velenus ir padeda visam variklio darbui vykti sklandžiai.
Pagrindinis diržų darbas yra sinchronizuoti variklio stūmoklius, atraminius velenus, paskirstymo velenus ir vožtuvus. Diržas užtikrina, kad visas šis variklio komponentų rinkinys dirbtų gerai, kas suteikia varikliui optimalų veikimą.
Diržus yra rekomenduojama keisti kas 80 000 – 100 000 kilometrų. Skirtingi automobilių gamintojai nurodo skirtingus diržų keitimo periodiškumo intervalus. Jei artėjate link remokmenduojamo keitimo intervalo ar abejojate dėl diržo būklės, galite juos pakeisti ankščiau laiko. Tai bus pigiau, nei laukti, kol diržas galutinai susidėvės.
Kodėl yra svarbu keisti diržą pagal tokį griežtą intervalą?
Diržas yra sintetinis kaučiuko dirželis. Jis turi dantukus, kurie padeda išvengti slydimo, kuris apima atraminio ir paskirstymo velenų griovelius. Diržas yra paprasta, tokios svarbios funkcijos dalis, kuriai sugedus, viskas gali tapti labai sudėtinga. Skirtingai nuo kitų automobilio dalių, kurios susidėvi, diržai iš karto sugenda. Tas pats pasakytina ir sugedus diržo dantukams. Vieną akimirką automobilis dirba puikiai, o kitą – jau nebe.
Dažnais atvejais, diržo pakeitimas yra sudėtingas darbas. Jam reikia variklio keltuvo ir atitnkamų žinių, be kurių galima pridaryti tik dar daugau žalos. Todėl rekomenduojame šį darbą palikti mums – profesionalams. Visada laukiame Jūsų ir esame pasirengę padėti automobilių dalių remonto klausimais.