Kuro siurblio darbas yra nukreipti degalus į variklį. Kuro siurbliai būna dviejų rūšių: mechaniniai, naudojami karbiuratoriniuose automobiliuose ir elektriniai, naudojami automobiliuose su elektronine kuro įpurškimo sistema.

Karbiuratorius yra kuro tiekimo mechanizmas, kuris naudoja vakuumo formą, kurioje kuras pristatomas į variklį. Čia tas pats vakuumas, kuris tiekia oro ir degalų mišinį į variklį ir taip pat nukreipia kurą per išilgines linijas. Tačiau, tam įvykdyti reikia papildomos pagalbos, todėl karbiuratoriniai automobiliai ir turi mechaninius kuro siurblius. Šis siurblys veikia variklio sukimosi ašyje ir yra įmontuotas šalia transporto priemonės variklio.

Elektroninis kuro įpurškimas yra kuro tiekimo sistema, kuri įpurškia kurą į variklio degimo kamerą. Šią sistemą kontroliuoja kompiuteris, o taip pat stebi droselinę sklendę, degalų ir oro santykį ir išmetimo turinį. Šioje sistemoje kuro siurblys yra įmontuotojas viduje arba šalia degalų bako. To priežastis yra ta, kad nėra naudojama tokia jėga kaip vakuume, nukreipiant kurą pagal linijas. Čia kuro siurblys yra varomas ir valdomas elektroniniu būdu. Kartais yra galimybė atpažinti kuro siurblį iš švelniai dūzgiančio garso, sklindančio iš automobilio galo.

Kuro siurbliai, elektroninio kuro įpurškimo sistemoje, genda retai. Tačiau, jei jau tai įvyksta, tai automobilis ima spragsėti ir galiausiai užgęsta, pakartotinai nebeužsivedęs. Gali atrodyti, jog transporto priemonėje baigėsi degalai, nors iš tiesų degalų yra. Susidarius tokiai situacijai, mes tikriname kuro siurblio gedimą, žiūrėdami į įpurškimo sistemos galinę dalį – jei kuras nepatenka į variklį, tai yra didelė tikimybė, kad kuro siurblys nebeveikia. Elektrinio kuro siurblio pakeitimas yra gana sudėtingas darbas, todėl palikite jį mums, profesionalams. Taip yra todėl, kad kuro siurblys gali būti sunkiai atrandamas transporto priemonėje, pavyzdžiui, kai kurie automobiliai turi specialią panelę, kurią reikia pašalinti, norint prieiti prie kuro siurblio ir jį pakeisti. Taip pat, kai kurioms transporto priemonėms gali prireikti perpumpuoti kuro baką ir jį laikinai pašalinti, tam, kad būtų įmanoma prieiti prie kuro siurblio. O tai yra gana sudėtingas ir ypatingo kruopštumo darbas, kurį gali atlikti tik patyrę meistrai.

Tepalai.

Tepalai yra labai svarbūs Jūsų automobilio varikliui. Jie leidžia metalui spaustis su metalu, nesudarant žalos. Pavyzdžiui, tepalai sutepa stūmoklius, kai jie juda aukštyn žemyn į cilindrus. Be tepalų metalų trintys sukurtų tiek šilumos, jog ilgainiui paviršiai susivirintų ir tuo pačiu suvirintų visą variklį.

Įsivaizduokime, kad Jūsų automobilio variklis turi daug tepalų, bet Jūs niekada jų nekeičiate. Dėl šios priežasties, neišvengiamai atsitiks du dalykai:

  1. Tepaluose kaupiasi purvas. Filtras laikinai pašalina nešvarumus, bet galiausiai jis užsikemša ir purvini tepalai apeis jį, per vožtuvą. Nešvarūs tepalai yra tiršti, todėl greičiau susidėvi.
  2. Tepalų priedai, tokie kaip dezinfekcinės priemonės, dispergentai, priemonės nuo rūdžių ir trinties reduktoriai susidėvi, todėl alyva netepa taip gerai, kaip turėtų.

Galų gale, kai tepalai tampa vis nešvaresni, jie nustoja tepti variklį, kol galiausiai jis ima nebedirbti tinkamai. Tepalus yra rekomenduojama keisti kas 10 000 kilometrų. Keitimo laiką įtakoja ir klimato sąlygos, automoblio markė ir, žinoma, naudojamų tepalų kokybė.